Aktualności

Ogłoszenie

W dniach 21-22 marca 2019r. w miejscowości Ksawerówka prowadzona będzie modernizacja przepompowni wody. Z tego względu mogą nastąpić przerwy w dostawie wody w godzinach od 7:00 do 18:00 w miejscowości Ksawerówka, Marysin, część Siedlisk Pierwszych od pana Mieczysława Pecyny do budynku Klubu Kometa.

A.Granat

Turniej Wiedzy Pożarniczej

ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

 „ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

              W dniu 15 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Fajsławicach przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.:Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Czytaj więcej: Turniej Wiedzy Pożarniczej

Promesa dla Fajsławic

Gminy i powiaty z województwa lubelskiego otrzymały dotacje z rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zadania związane z likwidacją osuwisk, ochroną wąwozów lessowych przed erozją oraz usuwaniem skutków klęsk żywiołowych na swoim terenie.

Czytaj więcej: Promesa dla Fajsławic

Dzień Kobiet

Dnia 9 marca 2019r. w gminie Fajsławice odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Oprócz licznie zgromadzonych mieszkanek gminy Fajsławice swoją obecnością zaszczyciły nas Poseł na Sejm RP Teresa Hałas, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Krasnostawskiego Justyna Przysiężniak, a także Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus Dorota Sawa oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie Joanna Kawęcka.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 

Warsztaty kulinarne

Dnia 4 marca 2019r. w remizie OSP w Woli Idzikowskiej z inicjatywy  Wiceprzewodniczącej Rady Gminy w Fajsławicach Pani Anny Wójcik odbyły się warsztaty kulinarne, w których wzięło udział 35 mieszkanek naszej gminy. Warsztaty prowadziły nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie Katarzyna Oleszczuk i Agnieszka Pawlas, które podzieliły się z uczestniczkami swoją kulinarną wiedzą i doświadczeniem. Nasze panie pod okiem instruktorek przygotowały wiele różnorodnych przekąsek i potraw, które nie tylko pięknie wyglądały, ale i pysznie smakowały. Efekty wspólnych działań można zobaczyć na zdjęciach.

A. Granat

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne

VIII SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

vlcsnap 2019 03 04 10h37m48s572

Dnia 1 marca 2019r. odbyła się VIII sesja Rady Gminy Fajsławice.

W przerwie obrad odbyło się szkolenie dotyczące spraw BHP na stanowisku pracy, które poprowadził inspektor Ryszard Król z Urzędu Dozoru Technicznego w Lublinie, oraz inspektor Tomasz Abramczyk z Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektorzy przedstawili zebranym zagadnienia związane z bezpieczeństwem eksploatacji urządzeń objętych dozorem technicznym, a także dotyczące zagrożeń wypadkowych wynikających z rolników podczas pracy w gospodarstwach rolnych.

Czytaj więcej: VIII SESJA RADY GMINY FAJSŁAWICE

Fajsławice na podium „Festiwalu Pączka i Faworka”

Dnia 28 lutego 2019r. w Siennicy Nadolnej odbyła się siódma edycja „Festiwalu Pączka i Faworka” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Krasnystaw Plus” we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej. W spotkaniu uczestniczyły władze powiatu, miasta Krasnystaw i delegacje gmin z powiatu krasnostawskiego.

Czytaj więcej: Fajsławice na podium „Festiwalu Pączka i Faworka”

DMC Firewall is a Joomla Security extension!