AKTYWNE KOBIETY ZMIENIAJĄ NAZWĘ

 

Z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach zmieniamy nazwę na: Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach . Niby nieduża zmiana, ale uważamy, że tak lepiej brzmi, gdyż członkiniami naszego koła są nie tylko kobiety – gospodynie wiejskie, ale i panie, które z gospodarstwem wiejskim nie mają nic wspólnego – mówi przewodnicząca koła Grażyna Grzegorczyk.

31 marca 2011 roku urządziłyśmy warsztaty plastyczne tematycznie związane ze Świętami Wielkanocnymi. Pani Danuta Majcher pokazała nam jak robić sztuczne kwiaty z bibuły zwykłej i z krepiny. Każda z nas sama musiała wykonać po kilka sztuk krokusów, tulipanów i żonkili. Nawet niektóre wyszły do złudzenia podobne do żywych kwiatów. –mówi zadowolona Teresa Baran.

Panie Danuta Majcher i Justyna Kowalska zaproponowały nam zrobienie pisanek, oczywiście z jajek styropianowych. Sama przyniosła kilka gotowych egzemplarzy, które posłużyły za wzór. Resztę pozostawiła nam, naszej inwencji twórcze, pomysłowości i możliwościom. Panie nad wszystkim czuwały i służyły nam radą. Z takich właśnie spotkań jestem najbardziej zadowolona, bo dużo się uczę, a jeszcze pokażę swoim wnukom – z satysfakcją opowiada Alina Mrugała.

Nasze dzieła zostaną pokazane na Prezentacji Stołu Wielkanocnego w Warszawie, która odbędzie się 17 kwietnia br. pod patronatem pani prezydentowej - Anny Komorowskiej, pana Marka Sawickiego - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz abp Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego.

 

Barbara Sidor

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd