DZIEŃ KOBIET

 

Z okazji Dnia Kobiet odbyło się spotkanie będące jednocześnie pierwszą rocznicą powstania Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach. Życzenia osobiście złożył nam pan Tadeusz Chruściel - Wójt Gminy Fajsławice, a kwiaty wręczył pan Andrzej Wójcik - Przewodniczący Rady Gminy za co im bardzo dziękujemy – mówi pani Grażyna Grzegorczyk i dodaje: Cieszę się, że z kilkunastu pań nasze koło rozrosło się do kilkudziesięciu osób i wciąż dołączają nowe członkinie. Działalność nasza zatacza coraz to większy krąg. Dzisiaj też kobiety poznały zalety nanotechnologii w celu ułatwienia sobie prac porządkowych.

Spotkanie było połączone z degustacją pączków i ciast wykonanych i przyniesionych przez członkinie koła. Pani Alfreda Lipa przygrywała nam na akordeonie i wspólnie śpiewałyśmy dawne ludowe piosenki. Było bardzo przyjemnie i wesoło, pełna integracja pokoleń – dodaje pani Helena Jurek .

A nad wszystkim jak zwykle czuwa niezastąpiona nasza koleżanka Feliksa Gorzkowska - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. I to właśnie dzięki jej staraniom i wielu pomysłom działalność koła gospodyń tak wspaniale rozwija się.

 

Barbara Sidor

DMC Firewall is a Joomla Security extension!