Fajsławice całym sercem

 

Fajsławice całym sercem” – brzmiało hasło XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego już po raz drugi przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. Jak większość imprez organizowanych przez stowarzyszenie tak i ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki aktywności działaczy stowarzyszenia, wolontariuszy i ludzi dobrego serca udało się zasilić konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 8730 zł. W ramach imprezy organizatorzy zapewnili masę atrakcji, których głównym celem była pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Mieszkańcy Gminy Fajsławice bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji. Wieczorem sala kina była wypełniona po brzegi, a w szczególności w momencie występu lubelskiego kabaretu Mimika. Trzeba pamiętać o naszych dobroczyńcach, którzy z chęcią sponsorowali naszą imprezę byli to: Ewa Walaszek – „Węgiel”, KRYS-BOL, Dariusz Janiszek – Usługi gastronomiczne, Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa, Witold Boruczenko, Poczta Polska, Gminne Koło Gospodyń Wiejskich.

Wielkie oklaski dla naszych wolontariuszy, których w tym roku było aż 35. Osoby kwestowały z puszkami w Fajsławicach, w Siedliskach oraz Łopienniku Górnym. Rekordową sumę zebrał Pan Adam Pilipczuk z Łopiennika, a było to 507 zł i 76 gr. Imprezę uświetniły występy zespołów z różnych rejonów naszego województwa, byli to: Sound System z Lublina, Patologia ze Świdnika, K.A.S.K z Krasnegostawu oraz kabarety z Lublina – Mimika i Stonka Ziemniaczana.

Na imprezie można było również podziwiać pokazy taekwondo w wykonaniu UKS „AMICUS” Łopiennik Górny. Dzięki świetnie przeprowadzonym licytacjom zebraliśmy dla fundacji prawie 2000 zł. Wielkie dzięki za współpracę dla wszystkich. Liczymy na Was za rok!

Edyta Pać

 

Our website is protected by DMC Firewall!