Obsługę prawną świadczy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj13
Wczoraj98
Wizyt w tygodniu476
Wizyt w miesiącu2467
Wszystkich147036

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

logomikroporady

NOWE LIMITY DOPŁAT DO SPRZĘTU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 stycznia 2015 09:17

W 20015r. osoba z uszczerbkiem na zdrowiu może otrzymać maksymalnie 95% kosztów likwidacji barier architektonicznych, co przewiduje rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 11 grudnia 2014r. , zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia rodzaju zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. poz.1835). Oznacza to zwiększenie maksymalnej dopłaty do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, która zamiast dotychczasowych 60% wynosi 80%. Dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych nie może przekraczać 15-krotności przeciętnego wynagrodzenia, natomiast do kupna specjalistycznego sprzętu 5-krotności.

            Powyższe limity dopłat nie dają jednak osobom niepełnosprawnym gwarancji na uzyskanie pomocy w maksymalnej wysokości.

 
NOWE DOTACJE NA DZIAŁALNOŚĆ POZAROLNICZĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 stycznia 2015 09:16

Mali przedsiębiorcy z obszarów wiejskich będą mieli możliwość pozyskania dotacji z Regionalnych Programów Operacyjnych. Dotychczasowe ,,Różnicowanie” zostało podzielone na:

1.,,Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”

Z pomocy w kwocie 100tys.zł będą mogli skorzystać rolnicy ubezpieczeni w KRUS, posiadający gospodarstwa o wielkości ekonomicznej nie większej niż 15tys.euro oraz rolnicy, którzy zdecydują się na przekazanie małego gospodarstwa. Inwestycje w ramach tego działania będą dotyczyć następujących branży:

-sprzedaż hurtowa i detaliczna produktów nie rolnych

-rzemiosło lub rękodzieło

-przetwórstwo i sprzedaż produktów nie rolnych

-świadczenie usług społecznych ogólnego interesu, w tym opieki nad dziećmi, starszymi, opieki zdrowotnej i niepełnosprawnymi

-działalność informatyczna, komputerowa i elektroniczna, sprzedaż internetowa

-działalność architektoniczna i inżynierska, rachunkowość, usługi księgowe i audytorskie, usługi techniczne, działalność weterynaryjna.

Całkowicie wykluczona jest tutaj działalność polegająca na świadczeniu usług rolniczych.

2.,,Rozwój przedsiębiorczości-rozwój usług rolniczych”

Z tej pomocy będą mogły skorzystać osoby fizyczne, firmy posiadające osobowość prawną oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, prowadzące działalność gospodarczą w zakresie usług rolniczych jako mikro lub małe przedsiębiorstwo przez co najmniej dwa lata przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. Kosztem kwalifikowanym inwestycji będzie tutaj zakup lub leasing nowych maszyn i urządzeń na potrzeby prowadzonej działalności usługowej. Wyjątek stanowią ciągniki, których koszt zakupu będzie kwalifikowalny w części nie przekraczającej 50% pozostałych kosztów. Maksymalnie można uzyskać do 500tys.zł

Poprawiony: czwartek, 08 stycznia 2015 10:34
 
Młody rolnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 stycznia 2015 09:15

Młody rolnik może otrzymać premię w wysokości 100tys.zł, wypłacana w dwóch ratach:80tys.zł na początek i pozostałą część po zrealizowaniu inwestycji. Wprowadzona została definicja ,,kierującego gospodarstwem”, dzięki której nie każde posiadanie gruntów rolnych przed złożeniem wniosku o premię będzie dyskwalifikowało młodego rolnika. Dodatkowo przed złożeniem wniosku kandydat na młodego rolnika będzie mógł rozpocząć tzw. urządzanie gospodarstwa, co nie będzie jednoznaczne z jego prowadzeniem. Aby uzyskać premię młody rolnik będzie potrzebował minimalnej wielkości gospodarstwa, tzn. równą co najmniej średniej krajowej, a w przypadku gospodarstw położonych w województwie o średniej niższej niż krajowa - równą co najmniej średniej wojewódzkiej oraz nie większą niż 300ha. Przynajmniej 70% tej minimalnej wielkości musi być własnością młodego rolnika lub było w jego użytkowaniu wieczystym bądź dzierżawie z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub np. gminy.

Ze wsparcia nie będą mogli skorzystać młodzi właściciele ferm drobiowych (poza chowem ekologicznych), wieloletnich plantacji energetycznych oraz prowadzący niektóre hodowle zakwalifikowane jako działy specjalne produkcji rolnej. Kryteria wyboru dla tego działania uwzględniają w szczególności:

-wielkość gospodarstwa

-kwalifikacje zawodowe następcy

-rodzaj planowanej produkcji

-kompleksowośc biznesplanu

-przetwarzanie produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie

-różnice wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo a następcą

-udział w zorganizowanych formach współpracy

-przejmowanie gospodarstwa w całości lub tworzenie go z mniejszych gospodarstw.

 
Informacja o zakładach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które zapewnią stosowne świadczenia zdrowotne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 stycznia 2015 15:05

 

ADRES

TELEFON

NAZWA ŚWIADCZENIODAWCY

FAJSŁAWICE 107A

815853009

OŚRODEK MEDYCZNY DMP SPÓŁKA  Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

GORZKÓW-OSADA

NADRZECZNA 1

846838999

JULITTA KASZYCKA-POLICHA

IZBICA

RYNEK 29

846183009

MONIKA KOZAK

KRASNYSTAW

SOBIESKIEGO 4

825431505

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W KRASNYMSTAWIE

KRAŚNICZYN

KOŚCIUSZKI 14

825775579

JAN WOJTIUK

SIENNICA NADOLNA

OSIEDLE CUKROWNI 15C

665783878

MONIKA KINGA KWAŚNIAK

WIRKOWICE DRUGIE 20

846183179

MONIKA KOZAK

 

Jeżeli po 1 stycznia 2015 r. Twój gabinet lekarza rodzinnego będzie zamknięty, możesz skorzystać z innych przychodni dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania. Ponadto w szpitalach czynne będą także dodatkowe punkty (izby przyjęć, Szpitalne Oddziały Ratunkowe) oraz punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej mające umowy z NFZ. Każdy pacjent udający się do dowolnego gabinetu z załączonej listy, może liczyć na niezbędną pomoc, zaś za jego wizytę zapłaci NFZ.

Każdy ubezpieczony może wybrać lekarza, pielęgniarkę, położną POZ, nie obowiązuje rejonizacja. Aby zapisać się do nowego lekarza POZ wystarczy przy pierwszej wizycie złożyć deklarację na druku dostępnym u świadczeniodawcy. Ubezpieczony ma prawo zmiany lekarza, pielęgniarki, położnej POZ bezpłatnie trzy razy w roku. Świadczeniodawca, u którego byliśmy wcześniej zapisani, jest zobowiązany do wydania na wniosek pacjenta kopii dokumentacji medycznej.

Poprawiony: poniedziałek, 05 stycznia 2015 15:12
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 92

EURO GMINA

statuetka                                         logo euro gimna jpg

TYMIANKOWY SMAK

tymiankowy

Kalendarium


Dzisiaj jest: Sobota
25 Czerwca 2016
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Strona używa plików ciasteczek i podobnych technologii. Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki Wiecej informacji znajdziecie Panstwo w naszej Polityce Prywatnosci.

Wyrazam zgode na uzywanie cookies.

EU Cookie Directive Module Information