Obsługę prawną świadczy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
Wczoraj97
Wizyt w tygodniu284
Wizyt w miesiącu2477
Wszystkich91228

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

logomikroporady

UWAGA!!! ZMIANA W „ŚMIECIACH” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 marca 2013 10:41

W związku z wprowadzoną przez polski parlament zmianą ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach od 1 lipca 2013 r. zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru śmieci.

Oto podstawowe zmiany, na które należy zwrócić uwagę:

1. Za zbiórkę odpadów odpowiadać będzie Gmina, która m.in. będzie zbierać od mieszkańców opłaty za wywóz śmieci.

 2. W terminie do 31 marca 2013 roku należy rozwiązać dotychczasowe umowy na wywóz śmieci.

Wzór wypowiedzenia umowy z firmą EKO-KRAS                     i Zakładem Transportu Komunalnego z Dysa jest do pobrania w Urzędzie Gminy Fajsławice.

3. W terminie do 31 maja 2013 roku mieszkańcy mają obowiązek złożenie deklaracji w Urzędzie Gminy Fajsławice, na podstawie której prowadzony będzie odbiór śmieci.

W deklaracji należy określić ile osób zamieszkuje daną nieruchomość i czy śmieci będą segregowane, czy też nie. 

Wzór deklaracji rozniosą sołtysi, będzie również do pobrania w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej Gminy www.fajslawice.eu

4. Według nowych zasad opłata za odbiór śmieci będzie uzależniona od liczy osób zamieszkujących daną nieruchomość i wynosić będzie:

- za odbiór śmieci niesegregowanych  14 zł od osoby miesięcznie,

- za odbiór śmieci segregowanych od jednego do czterech mieszkańców włącznie - 5 zł miesięcznie za osobę, zaś od piątej i każdej kolejnej osoby zamieszkującej daną nieruchomość  2,50 zł za osobę miesięcznie.

 Opłata uiszczana będzie raz na kwartał na rachunek Urzędu Gminy.

5. Śmieci segregowane należy zbierać do worków (szkło, papier, plastik, metal, odpady  ulegające biodegradacji), zaś pozostałe do kontenerów lub punktów selektywnej zbiórki.

Szczegółowe informacje zostaną zawarte na stronie internetowej www.fajslawice.eu, ulotce informacyjnej oraz przekazywane będą na zebraniach wiejskich.

Red.

 
KONWENT WÓJTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 marca 2013 09:38

18 marca 2013r. w Urzędzie Gminy Fajsławice odbył się Konwent Starosty, Burmistrza i Wójtów Powiatu Krasnostawskiego. Gościem specjalnym tego spotkania był Tadeusz Sławecki – Wiceminister Edukacji Narodowej. Konwent zaszczycili również Marian Starownik – Wicewojewoda Lubelski i Czesława Waligóra – Kunkiewicz – radca Ministra Edukacji Narodowej odpowiedzialna za podział subwencji oświatowej.P1010621

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2013 09:53
Więcej…
 
ŚWIETLICA W FAJSŁAWICACH JUŻ OTWARTA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 marca 2013 09:36

Informujemy, że w lutym otwarto świetlicę wiejską w Fajsławicach.

Zajęcia odbywające się w świetlicy są bardzo zróżnicowane i odpowiednio dobrane do poszczególnych grup wiekowych. Harmonogram zajęć w świetlicy na każdy dzień tygodnia (z wyłączeniem wtorków i niedziel) przedstawia się następująco:

Więcej…
 
PIENIĄDZE NA DROGI I WĄWOZY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 marca 2013 09:35

W dniu 6 lutego 2013 roku gmina Fajsławice otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 550 000 zł na realizację następujących zadań:

Więcej…
 
BECIKOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 marca 2013 09:34

Od dnia 1 stycznia 2013r. prawo do jednorazowej zapomogi (tzw. becikowego)  jest uzależnione od kryterium dochodowego, które  wynosi 1922 zł miesięcznie w przeliczeniu na osobę w rodzinie. By dostać becikowe należy złożyć wniosek, do którego należy dołączyć: skrócony odpis aktu urodzenia dziecka; zaświadczenie lekarskie lub zaświadczenie wystawione przez położną (potwierdzające, że kobieta pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu); kserokopię dowodów osobistych rodziców; dokumenty stwierdzające wysokość dochodu rodziny (w tym zaświadczenia i oświadczenia: - z urzędu skarbowego lub członków rodziny o dochodzie  za 2011 rok; - członków rodziny o dochodzie nieopodatkowanym podatkiem dochodowym; - o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne za 2011 rok; - nakaz płatniczy lub inny dokument wskazujący na wielkość gospodarstwa domowego za 2011 rok; - odpis protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej podlegającego wykonaniu orzeczenia sądu zasądzającego alimenty w tym także dokumenty potwierdzające wysokość alimentów otrzymywanych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 43

EURO GMINA

statuetka                                         logo euro gimna jpg

TYMIANKOWY SMAK

tymiankowy

Kalendarium


Dzisiaj jest: Czwartek
27 Listopada 2014
Imieniny obchodzą
Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian,
Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz

Do końca roku zostało 35 dni.
Zodiak: Strzelec

Strona używa plików ciasteczek i podobnych technologii. Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki Wiecej informacji znajdziecie Panstwo w naszej Polityce Prywatnosci.

Wyrazam zgode na uzywanie cookies.

EU Cookie Directive Module Information