Obsługę prawną świadczy

Statystyka

Użytkowników:
1
Artykułów:
465
Odsłon artykułów:
564112

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Filtr
 • Życzenia

   

  choinka-67Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim Mieszkańcom Naszej Gminy pogody ducha, wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości.

  Niech nadchodzące Święta przyniosą Wam spokój i harmonię oraz poczucie spełnienia, zaś Nowy Rok przysporzy wiele satysfakcji      z własnych sukcesów.zyczenia2choinka-61

 • MEDAL I OTWARCIE

   Dnia 29.11.2011r. w Zespole Szkół w Siedliskach Drugich miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Pierwsze z nich to uhonorowanie szkoły Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie i Byłych Więźniów Politycznych w Lublinie. Drugie wydarzenie to otwarcie placu zabaw dla najmłodszych członków społeczności szkolnej.

 • ZAKUPY OSP

   W Gminie Fajsławice działa 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych skupiających 144 strażaków, z czego 136 to strażacy czynni.

 • DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOŁACH

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Fajsławicach zwraca się z prośbą do rodziców o składanie wniosków o objęcie dożywianiem dzieci w szkołach (w ramach programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”).                                                                                                                         OPS

 • TAKIEGO TŁUMU JESZCZE NIE BYŁO!

  11 grudnia 2011r. po raz trzeci wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice zorganizowali „Magiczną krainę św. Mikołaja”. W tym roku motywem przewodnim była „Szkoła Elfów”. Publiczność przerosła oczekiwania organizatorów, na wydarzenie przybyło około 350 osób. Sala kina w Urzędzie Gminy nie była w stanie pomieścić wszystkich. Każde dziecko otrzymało paczkę od Mikołaja, rozdano ich aż 238.

 • WIGILIA W ŁOPIENNIKU

   16 grudnia br. w hali sportowej w Łopienniku Górnym odbyła się wigilia Lokalnej Grupy Działania KRASNYSTAW PLUS.

 • WOŚP 2012

   W dniu 8 stycznia 2012r. odbędzie się coroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab Orkiestry będzie działał także w Fajsławicach. Jak zwykle będzie prowadzona zbiórka pieniędzy oraz licytacja rzeczy w Sali Kina Urzędu Gminy.

  Zapraszamy.

 • KIERUNEK – BERLIN

   Kobiety z Gminnego Koła Aktywnych Kobiet w Fajsławicach będą reprezentować w dniach 19-23 stycznia 2012r. województwo lubelskie na targach Grüne Woche w Berlinie.

  Jesteśmy przekonani, że jak zwykle zrobią furorę.

  Trzymamy kciuki.

 • Budżet 2012

   W dniu 15 grudnia 2011r. Rada Gminy Fajsławice uchwaliła budżet na 2012 rok. Zakładane dochody Gminy wyniosą 12 230 581 zł, zaś wydatki 13 045 435 zł. W przyszłym roku radni i wójt planują następujące inwestycje: rozbudowę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Fajsławicach, odnawialne źródła energii i inicjatywy oszczędzające energię (kolektory słoneczne, lampy hybrydowe, ogniwa fotowoltaiczne), remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Fajsławicach, zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, budowa drogi w Marysinie, ocieplenie budynku Urzędu Gminy, budowa dróg popowodziowych w miejscowościach Siedliska Drugie i Dziecinin, ochrona wąwozów lessowych w miejsco- wościach Siedliska Pierwsze i Drugie oraz Suchodoły.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż

  wykaz

 • Ogłoszenie


  WÓJT GMINY FAJSŁAWICE

  ogłasza przetarg pisemny ograniczony

  na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy Fajsławice, położonej w miejscowości Siedliska Pierwsze

  Opis nieruchomości:

  Przedmiotem sprzedaży jest część zabytkowej nieruchomości w zespole dworsko-parkowym w Siedliskach Pierwszych, gm. Fajsławice, wpisanym do rejestru zabytków województwa lubelskiego pod nr. A/719, (obecnie tzw. Wiejski Ośrodek Zdrowia), położonej na działce o numerze ewidencyjnym 1442/3, o powierzchni 0,19ha.

 • Próbna Ewakuacja Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich

   W dniu 25 listopada 2011 r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów oraz personelu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedliskach Drugich. Ćwiczenia miały za zadanie przygotować uczniów do szybkiego i zorganizowanego opuszczenia pomieszczeń szkoły.

 • MAGICZNA KRAINA MIKOŁAJA

  mikolaj

 • Konferencja kulinarna

   W dniu 29 listopada 2011r w Sali kina Urzędu Gminy w Fajsławicach odbyła się konferencja kulinarna „Dobre bo Nasze” zorganizowana przez Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. Konferencja miała na celu przybliżenie zebranym dobrych i tanich tradycyjnych potraw naszych i przodków.

 • Informacja

   

  Wójt Gminy Fajsławice informuje, że na terenie gminy w ramach opracowanego dla gminy Fajsławice "Programu usuwania eternitu i wyrobów zabestowych" prowadzimy nabór wniosków rolników, którzy deklarują uczestnictwo w realizowanym zadaniu.

 • Złote Gody

   W dniu 26 listopada 2011r. w Urzędzie Gminy Fajsławice odbyły się uroczyste obchody rocznicy pożycia małżeńskiego. Na zorganizowane na tę okoliczność spotkanie zaproszono pięć par z terenu Gminy, które maja staż małżeński 50 – letni. Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli uczestniczyć w uroczystości.

 • Rolniczy ambasadorzy województwa lubelskiego

      Taki właśnie tytuł przyznał między innymi i nam Marszałek Województwa Lubelskiego.

  10 listopada w siedzibie Departamentu Rolnictwa i Środowiska przy ulicy Czechowskiej           w Lublinie odbyła się uroczystość podziękowania wszystkim laureatom wielu prestiżowych konkursów o zasięgu ogólnokrajowym, którzy przyczyniają się do promowania i rozsławiania naszego regionu. Wśród nich znalazłyśmy się i my jako Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach.

 • Integracja w Poperczynie

   21-X-2011 r. Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach wzięło udział w konferencji pt. „Cudze chwalicie…”, która miała miejsce w Poperczynie w Gminie Żółkiewka.

 • Łódź –Natura Food

   W dniach 13-15-X-2011 r. w Łodzi odbyły się po raz czwarty Targi Naturalnej Żywności – „Natura Food”, gdzie przyjechało ponad 200 wystawców z całej Polski.

 • EKO—festyn w Lublinie

   1 października 2011 roku na Placu Zamkowym W Lublinie odbył się IV. EKO-festyn z rolnictwem i przetwórstwem żywności ekologicznej pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Nasze Gminne Koło Aktywnych Kobiet też wzięło w nim udział. Było dużo wystawców, producentów żywności i właścicieli gospodarstw ekologicznych, a także licznie przybyli goście, koneserzy smaków wędlin, serów, owoców, warzyw, nalewek, ciast i miodów.

 • Pożegnanie lata !

      W ostatnią niedzielę września 2011 roku w Fajsławicach odbyła się impreza kulturalno – rozrywkowa pt. „Pożegnanie lata”. Pogoda była przepiękna a po niebie szybowali paralotniarze ubarwiając festyn. Otwarcie nastąpiło o godzinie 14:00, a następnie po powitaniach zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z różnych gmin: Izbicy, Gorzkowa, Żółkiewki, Łopiennika Górnego, Krasnegostawu i oczywiście Gminne Koło Aktywnych Kobiet z Fajsławic.

 • Sięgamy po najwyższe trofea !

   11 września 2011 roku w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii „Polagra Food”. W czasie targów miał miejsce finał konkursu na najwyższym krajowym szczeblu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Tam też osiągnęłyśmy jak do tej pory największy sukces – 1 miejsce i zdobyłyśmy główną nagrodę „Perłę 2011” oraz Certyfikat.

 • Ogłoszenie

  WÓJT GMINY FAJSŁAWICE

  ogłasza przetarg pisemny ograniczony

  na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy Fajsławice, położonej w miejscowości Siedliska Pierwsze

 • Ogłoszenie

              Gmina Fajsławice jest właścicielem nieruchomości gruntowej o powierzchni 1,24ha, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 1882, zabudowanej budynkiem dawnej szkoły podstawowej, położonej w miejscowości Suchodoły, gm. Fajsławice.

 • Obwieszczenie

   

  O B W I E S Z C Z E N I E

  Wójta Gminy Fajsławice

  z dnia 2 września 2011 r.

   

          Na podstawie art.16 § 1 oraz  art.61a §1 i 61 b  ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011 r.  Nr  21, poz.112  z późn. zm.)

                   Podaję do publicznej wiadomości , że Rada Gminy Fajsławice

  Uchwałą Nr XXXVII/137/2006  z dnia 30 maja 2006 r. utworzyła  6 obwodów głosowania   w których zostanie przeprowadzone głosowanie  w  wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej  i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu  9 października 2011 r.

 • POZNAJĄ NASZE SMAKI

  W dniach 11-12 września br. podczas Międzynarodowych Targów w Poznaniu odbędzie się konferencja pn. „Smaki Regionów”

 • PÓŁKOLONIE W FAJSŁAWICACH

  W dniach 16-29 sierpnia 2011r. na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Fajsławicach odbyły się półkolonie, w których uczestniczyło 81 dzieci z terenu Gminy. Podczas półkolonii dzieci m.in. obejrzały film w Kinie „Bajka” w Lublinie, odwiedziły Skansen w stolicy naszego województwa, pływały w basenie w Krasnymstawie i uczyły się lepić garnki w Pawłowie. Pobyt urozmaiciły im też wykłady na temat bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym z udziałem strażaka, policjanta, pielęgniarki i przedstawiciela KRUS-u oraz ciekawe gry i zabawy.

 • ZASADY KORZYSTANIA Z BOISKA W FAJSŁAWICACH

  ZASADY KORZYSTANIA Z BOISKA W FAJSŁAWICACH

  Boisko wielofunkcyjne w Fajsławicach jest obiektem ogólnodostępnym i korzystanie z niego nie wiąże się z żadnymi opłatami.

 • XI Festyn „ Zróbmy Coś Razem” w Fajsławicach 31 lipca 2011r.

  XI Festyn „ Zróbmy Coś Razem” w Fajsławicach

  31 lipca 2011r.

  Pomimo brzydkiej pogody festyn w Fajsławicach należy zaliczyć do udanych. Dzięki licznym sponsorom przygotowano bardzo bogaty program. Dzieci bawił teatr z Lublina z widowiskiem „Ziemia to Świat dla ludzi”. Na scenie wystąpiły także gwiazdy dla starszej publiczności, w tym: Zespół RH+, Bogdan Trojanek &Terne Roma, czy Spotkanie z Balladą. Ze względu na warunki atmosferyczne nie wystąpił zespół Power Play oraz Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA z Lublina. Podczas festynu organizatorzy przeprowadzili kilka konkursów, za zwycięstwo w których przewidziane były dość cenne nagrody.

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA SPISU KONTROLNEGO

  Uprzejmie informuję, że zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r. (Dz. U. Nr 47, poz. 277), w dniach od 1 do 11 lipca 2011 r.zostanie przeprowadzony spis kontrolny.

 • Obwieszczenie Wójta Gminy Fajsławice z dnia 15 czerwca 2011 r.

  Obwieszczenie Wójta Gminy Fajsławice z dnia 15 czerwca 2011 r.


  Wójt Gminy Fajsławice informuje, że stosownie do art. 160 §1 i art. 162 §1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2001 r. Nr 98, poz. 1070 z póź. zm.) Rada Gminy Fajsławice dokona wyboru ławników na najbliższą kadencję.

 • Wyprawka Szkolna 2011/2012

  Wójt Gminy Fajsławice informuje o możliwości skorzystania z dofinansowania do zakupu podręczników szkolnych w ramach programu rządowegoWyprawka Szkolna 2011/2012

  Termin składania wniosków -  do 30 czerwca 2011

   

  Informacje szczegółowe „Wyprawka szkolna w 2011.

  Wyprawką na podręczniki szkolne objęci będą uczniowie rozpoczynający

  w roku szkolnym 2011/2012 naukę:

  1. w klasach I-III szkoły podstawowej

  2. w  III  klasie gimnazjum,

  3. w klasach I-VI  szkoły podstawowej i klasach I-III gimnazjum posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię  psychologiczno- pedagogiczną:

 • Złote Gody 2011

  W dniu 9 kwietnia 2011r. w Urzędzie Gminy Fajsławice odbyły się uroczyste obchody rocznicy pożycia małżeńskiego. W zorganizowanym na tą okoliczność spotkaniu wzięło udział osiem par z terenu Gminy, które maja staż małżeński 50, 55 i 60 – letni. Niestety ze względów zdrowotnych dziewięć innych par nie przybyło na uroczystość.

 • AKTYWNE KOBIETY ZMIENIAJĄ NAZWĘ

   

  Z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach zmieniamy nazwę na: Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach . Niby nieduża zmiana, ale uważamy, że tak lepiej brzmi, gdyż członkiniami naszego koła są nie tylko kobiety – gospodynie wiejskie, ale i panie, które z gospodarstwem wiejskim nie mają nic wspólnego – mówi przewodnicząca kołaGrażyna Grzegorczyk.

 • AKTYWNOŚĆ KOBIET WZRASTA

   

  Po kursach kulinarnych i wspólnym pieczeniu ciast przyszła kolej na następny etap: kulturalno – rozrywkowy.

 • DZIEŃ KOBIET

   

  Z okazji Dnia Kobiet odbyło się spotkanie będące jednocześnie pierwszą rocznicą powstania Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach. Życzenia osobiście złożył nam pan Tadeusz Chruściel - Wójt Gminy Fajsławice, a kwiaty wręczył pan Andrzej Wójcik - Przewodniczący Rady Gminy za co im bardzo dziękujemy – mówi paniGrażyna Grzegorczyk i dodaje:Cieszę się, że z kilkunastu pań nasze koło rozrosło się do kilkudziesięciu osób i wciąż dołączają nowe członkinie. Działalność nasza zatacza coraz to większy krąg. Dzisiaj też kobiety poznały zalety nanotechnologii w celu ułatwienia sobie prac porządkowych.

 • NASTĘPNY ETAP DZIAŁALNOŚCI KOŁA

   

  3 marca 2011r. w tzw. tłusty czwartek kobiety usmażyły pączki i faworki oraz zorganizowały spotkanie połączone z pokazem naczyń firmy Tupperware, które poprowadziła paniJolanta Strefner Prowadząca powiedziała między innymi: „ Polecam te naczynia wszystkim paniom, które cenią sobie wygodę, prostotę i szybkość przygotowania ciasta drożdżowego oraz ze względu na bezpieczne i dłuższe przechowywanie jedzenia z zachowaniem świeżości .”

 • ZDROWA GMINA

   

  Gmina Fajsławice przystąpiła do II edycji konkursu Zdrowa Gmina, którego celem jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne w kierunku chorób nowotworowych. Wczesne wykrycie choroby gwarantuje jej wyleczenie.

 • Wymiana Młodzieży – to proste!

   

  Wymiana młodzieży to spotkanie, co najmniej dwóch grup rówieśników z dwóch różnych krajów. Podstawą takiej wymiany może być każdy temat interesujący dla uczestników, zarówno organizujących spotkanie jak i rówieśników z zagranicy. Sport? Historia? Teatr? Graffiti? Taniec? Ekologia? Kultura? Wszystko jest możliwe, ale ważne jest, aby projekt nauczał czegoś nowego. Wymianę można zorganizować w Polsce lub wyjechać do grupy z kraju Programu.

 • Ofensywa Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach

   

  W dniu 17 lutego 2011 roku o godz. 18:30 na zaproszenie Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach wystąpił Studencki Teatr Opętanych Pseudo – Artystów „STOPA” z Lublina ze spektaklem pt. „Pchła Szachrajka dla dorosłych”. Występ miał miejsce w Sali kina Urzędu Gminy w Fajsławicach. Oprócz członkiń koła gospodyń przybyli też licznie zaproszeni goście i lokalna społeczność.

 • Fajsławice całym sercem

   

  Fajsławice całym sercem” – brzmiało hasło XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego już po raz drugi przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. Jak większość imprez organizowanych przez stowarzyszenie tak i ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki aktywności działaczy stowarzyszenia, wolontariuszy i ludzi dobrego serca udało się zasilić konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą8730 zł. W ramach imprezy organizatorzy zapewnili masę atrakcji, których głównym celem była pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Our website is protected by DMC Firewall!