Obsługę prawną świadczy

Statystyka

Użytkowników:
1
Artykułów:
492
Odsłon artykułów:
665807

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

23 listopada w Urzędzie Gminy Fajsławice odbyło się szkolenie zorganizowane przez Instytut Medycyny Wsi w Lublinie.

Szkolenie zorganizowane było dla rolników, leśników oraz lekarzy weterynarii, którzy w swojej pracy mają styczność z różnymi groźnymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze, zwierzęta oraz inne mikro i makroorganizmy występujące w ich życiu codziennym. Kleszcze mogą także występować w ogródkach przydomowych, na łąkach drzewach, a nawet zwierzęta domowe biegające po dworze mogą przynieść na sierści do domu kleszcza. Jest to bardzo niebezpieczne ponieważ zakażone kleszcze przenoszą choroby takie jak: Borelioza, Kleszczowe zapalenie mózgu, Ludzka Anaplazmoza granulocytarna, Babeszjoza oraz wiele innych niebezpiecznych dla życia i zdrowia chorób.

Celem projektu było przybliżenie wiedzy na temat biologicznych zagrożeń zdrowotnych, na które są narażeni szczególnie zawodowi rolnicy, leśnicy oraz lekarze weterynarii, ze względu na charakter wykonywanej pracy.

Uczestnicy mogli także skorzystać z bezpłatnego badania krwi wykonanego pod względem wykluczenia zakażenia Boreliozą oraz bakteriami Salmonelli i Coli.

Zainteresowanie szkoleniem było zadowalające i przybyło wiele osób by dowiedzieć się wielu przydatnych faktów na tematy rolnicze i zdrowotne. Instytut Medycyny Wsi w Lublinie włączając się do Narodowego Programu Zdrowia planuje organizować więcej takich szkoleń w celu ograniczenia zagrożenia zdrowotnego wynikającego z charakteru wykonywanej pracy, miejsca zamieszkiwania czy nauki.

P1060319

P1060322

P1060324

P1060340

Our website is protected by DMC Firewall!