Obsługę prawną świadczy

Statystyka

Użytkowników:
1
Artykułów:
478
Odsłon artykułów:
637701

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

BUDOWA TARGOWISKA NA BONIEWIE

       Planowana inwestycja pn. „Budowa targowiska wraz z przebudową budynku szkoły i zmianą sposobu użytkowania części budynku na cele promocji lokalnych produktów i zmianą sposobu użytkowania boiska szkolnego na targowisko w miejscowości Boniewo”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 7.4 „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

Projekt realizowany z udziałem środków Unii Europejskiej ma na celu utworzenie obiektu służącego promocji lokalnych produktów z Gminy Fajsławice, promowaniu Gminy Fajsławice oraz jej największych walorów jakimi jest produkcja rolnicza i gospodarcza. Produkt lokalny to wyrób lub usługa produkowana w sposób nie masowy i przyjazny dla środowiska z surowców lokalnie dostępnych. Promocja produktów lokalnych naszej gminy przyczyni się do poprawy sytuacji ekonomicznej w regionie, zapewniając pozytywne efekty środowiskowe i społeczne. Dzięki utworzeniu targowiska lokalnego w naszej gminie poprawi się poziom identyfikacji obszaru Gminy Fajsławice, a dzięki temu wzrośnie zainteresowanie naszym regionem, co będzie miało wpływ na rozwój turystyki wiejskiej, wzrost liczby konsumentów i rolników wytwarzających produkty żywnościowe, a co za tym idzie pojawienie się w przyszłości wielu nowych miejsc pracy dla osób szukających zatrudnienia.

Realizacja inwestycji będzie przebiegać na działce nr 477 położonej w miejscowości Boniewo, w ramach której zostanie przebudowany budynek po byłej szkole gminnej, oraz zostanie zagospodarowany plac boiska obok szkoły.

W ramach inwestycji zaplanowano utworzenie całorocznego targowiska o powierzchni ok. 890m², w tym część zadaszona wynosi 454,08 m² z:

           - wiatami targowymi - 7 sztuk (426,58 m²)

            - domkami handlowymi - 5 sztuk (27,5 m²),

Budynek szkoły zostanie przebudowany i przystosowany na cele promocji lokalnych produktów.

Targowisko będzie spełniało warunki określone w Załączniku do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 lipca 2016 r. (poz. 1230).

Planowane prace:

W ramach prac zaplanowano wykonanie:

- dobudowy tarasu niezadaszonego do budynku,

- częściowej wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,

- wydzielenia ścianek w pomieszczeniu na sanitariaty,

- przebudowy budynku wewnątrz; budowy węzłów sanitarnych,

- podłóg i schodów płytkami ceramicznymi,

- docieplenia budynku – planuje się docieplenie budynku metodą mokrą lekką z zastosowaniem styropianu.

Sytuacja i lokalizacja:

Wejście i wjazd na działkę usytuowany jest od strony południowo-zachodniej z drogi krajowej nr 17 z dojazdem utwardzonym. Budynek wyposażony jest w instalacje wodociągowe z istniejącego wodociągu gminnego, instalacje kanalizacyjne, instalacje energetyczne oraz w instalacje telekomunikacyjne. Do budynku prowadzi dojście i dojazd nieutwardzoną nawierzchnią. Wykonanie wjazdu oraz parkingów to elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania targowiska. Teren działki posiada trwałe ogrodzenie.

Budynek jest II-kondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, ze stropodachem z płyt prefabrykowanych o rozpiętości 1,8m z dachem jedno i dwuspadowym, pokrytym blachą. Budynek jest murowany z kamienia i cegły, ocieplony supremą.

 Stan techniczny budynku ocenia się na dobry dlatego też zdecydowano o zagospodarowaniu budynku na w/w cele. Na parterze budynku w ramach przebudowy zostanie utworzona m.in. sala promocji o powierzchni 75,31m².

            W ramach wykonania inwestycji targowisko zostanie utworzone pod nazwą „Mój Rynek” i będzie zaopatrzone w unijne loga produkcji ekologicznej służące promocji lokalnych produktów.

Our website is protected by DMC Firewall!