Obsługę prawną świadczy

Statystyka

Użytkowników:
1
Artykułów:
465
Odsłon artykułów:
564102

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Informacja

W dniu 2 lutego 2017 r podczas sesji sołtysów odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem Powiatowego Lekarza Weterynarii dotyczące występowania , zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem ptasiej grypy.

            W związku z zagrożeniem wystąpienia grypy ptaków, realizując obowiązek   określony w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, mieszkańcy gminy utrzymujący drób mają obowiązek zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których utrzymywany jest drób oraz ilość utrzymywanego drobiu (również gołębi). Zgłoszenia można dokonać osobiście, za pośrednictwem sołtysów   lub pracownika UG. Druki zgłoszeniowe pobrać można w UG – pokój Nr 8 (Tel.81 585 30 60) lub dokonać zgłoszenia na druku zbiorczym będącym w posiadaniu   sołtysa. W/w rozporządzenie wprowadza nakaz przetrzymywania drobiu w przeznaczonych do tego celu pomieszczeniach bez możliwości swobodnego poruszania się po otwartym wybiegu. W przypadku potwierdzenia w trakcie kontroli niedokonania nałożonych obowiązków Powiatowy Lekarz Weterynarii w drodze decyzji administracyjnej wymierza karę pieniężną.

            Ponadto Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował o planowanych w miesiącu lutym 2017 r. przeprowadzeniu na terenie gminy Fajsławice badań monitoringowych zwierząt gospodarskich kierunku choroby Aujeszkiego u trzody chlewnej we wszystkich miejscowościach oraz enzootycznej białaczki bydła,brucelozy bydła oraz gruźlicy u bydła w miejscowościach Siedliska Pierwsze i Wola Idzikowska.

Powyższą informację przekazuje się w oparciu o dane przekazane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w dniu 2 lutego 2017 r. podczas sesji sołtysów.

Informację sporządziła: A.Rozwałka.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd